GÜNEY SOLHANLI EĞİTİMCİLERLE BİRARAYA GELDİ

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney; Solhan'da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılın Sene Başı Değerlendirme ve Bilgilendirme toplantısında eğitim camiasıyla bir araya geldi.
07 Eylül 2019 09:03

Solhan Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Şube Müdürleri, ilçedeki tüm okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Siz bizim hikayemizin baş baş kahramanlarımızsınız diye söze başlayan İl Müdürümüz Rahmi Güney "Sizin bize desteğiniz olmadan başarmamız imkansız. Sizden tek ricam birlikte, yeniliklere açık çalışmalar yürütmenizdir diyerek sunu eşliğinde devam ettiği konuşmasında "Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerinde ki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Öğretmenlerimizin, sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, toplum hayatına uyum sağlayan, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş özelliklerine haiz, kendi benliğine ve milli geleneklerine bağlı, en zor koşullarda dahi ülkesine sahip çıkan ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşımayı ilke edinen, ailesine ve milletine bağlı nesillerin yetişmesine sunacağı katkının geleceğe yapılacak en büyük yatırımdır" diyen Güney, bu bağlamda sizlerden istediğimiz projelere ağırlık vermeniz her okulumuzun mutlaka bir projesi olmasını istiyoruz." Dedi.

Toplantı idareci ve öğretmenlerin görüş ve önerileri ile son buldu.

HABERİN RESİMLERİ
BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...