SOKAK HAYVANLARINI UNUTMAYAN DUYARLI VATANDAŞ

Solhanlı bir takipçimizin Haber gönder yoluyla bizlere ulaştırdığı görüntü bu soğuk günlerde bir nebzede olsa içimizi ısıttı. 
05 Ocak 2019 23:57

Takipçimiz tarafından kayda alınan görüntülerde Solhan da kimliği belirsiz bir vatandaş tarafından soğuk kış günlerinde sokaklarda aç kalan yavru köpekler için yem verdiği ve daha sonra elindeki yemleri aç hayvanlara dağıtmak için gecenin karanlığında kayboldu. 

İnsan olarak, Müslüman olarak bizlerin Hayvanlar hakkında hassas bir yaklaşımı olması gerekir, Sahabeler bir gün Peygamber Efendimiz’e (sav) soruyorlar  “Ey Allah'ın elçisi, bize hayvanlara yaptığımız iyilikten dolayı da sevap var mı?" Peygamberimiz, “Evet, can sahibi her varlığa yapılan iyiliğe sevap vardır" yanıtıyla tüm Müslümanları, hayvanlara iyilik yapmaya ve haklarına riayet etmeye davet etmiş oluyor.
Lütfen bu soğuk günlerde dışarıda kalan sokak hayvanlarına sahip çıkalım. Doyurmaya çalışalım, onları aç bırakmayalım. Aç kaldıkları zaman insanlara, çevreye, birbirlerine saldırabilirler.

Sizlerde bize Haber Gönder yoluyla veya  bingolgundem@gmail.com mail adresinden haber ve görüntülerinizi ulaştırabilirsiniz..
 

BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...