SOLHAN'DA “ÖDÜLLÜ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI” DÜZENLENDİ

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından Yaz Kur’an Kurslarında devam eden öğrenciler arasında “Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” düzenlendi.
08 Ağustos 2019 13:57

İlçe Müftülüğü, merkez ve köylerde bulunan Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında Ulu Camiide “Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” düzenledi.

Solhan Ulu Camii’de 75 öğrencinin katılmış olduğu yarışma hakkında bilgi veren ilçe müftüsü Muharrem Dutar, “Yaz Kur’an Kursları arasında temel dini bilgiler yarışması yapıyoruz.  Öncelikle iki aşamada sınav gerçekleşti. İlk aşaması, geçen hafta bütün Kur’an Kurslarımızda ve camilerimizde birinciler seçildi.  Bu birincileri, ilçe müftülüğümüze bildirdiler ve bugün merkezi bir sınav yapıyoruz. 3 bin öğrencimizin devam ettiği Yaz Kur’an Kurslarında şuanda 75 öğrencimiz, 2 kategoriden İlkokul-Ortaokul ve Lise Seviyesinde yarışmaktalar. Dini bilgiler yarışması, dinimi öğreniyorum kitabında bulunan dini bilgiler 50 sorudan test usulü ile oluşan yarışmalar yapılıyor.  Sınavımız başladı. Gayemiz bu sınavlarla çocuklarımıza rekabet ortamı oluşturmak değil, dinimi öğreniyorum kitabını baştan sona bitiren, Yaz Kur’an Kurslarına 8 hafta boyunca devam eden, bu şekilde düzenli bir şekilde derslerine çalışan öğrencilerimizi ödüllendirmek, teşvik etmektir. Birincilerimize; 750 TL, İkincilerimize; 500 TL, Üçüncülerimize; 250 TL olmak üzere para ödülü ve ayrıca Kitap Seti ve Kur’an-ı Kerim hediye edeceğiz.  Ve bu yarışmanın veliler tarafından, öğrencilerimiz tarafından ilgi ile takip edildiğini, ilçe çapında ses getirdiği görüyoruz. İlgi ve alaka güzel olduğundan memnuniyet duyuyoruz. Tabi bu yarışmalar Yaz Kur’an Kurslarımıza olan ilgiyi artıracaktır. Yaz Kur’an Kurslarındaki bilgi seviyesinin yükselmesine vesile olacaktır. Hocalarımızla, öğrencilerimizle, velilerimizle bu tür etkinliklerle Yaz Kur’an Kurslarımızı verimli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Son haftadayız Yaz Kur’an Kurslarımız Cuma günü tamamlanacak. Cuma günü de katılım belgeleri ile bazı öğrencilerimiz ödüllendirerek ve bu şekilde ödülleri takdim ederek inşallah bu sezonu da hayırlısıyla kapatmış olacağız. Yarışmaların hayırlara vesile olmasını, emek sarf eden değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz. İlgi gösteren alaka gösteren velilerimize, öğrencilerimize, gençlerimize teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

HABERİN RESİMLERİ
BİNGÖL GÜNDEM

BİNGÖL GÜNDEM SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...